facebook logo
world ranking: 88

Podporují mě

  • Český badmintonový zväz
  • Huraliga
  • Sk Brno Slatina
  • Yonex
  • Isostar
BOJ O ČESKÝ TITUL: DO JÁMY LVOVÉ

I PROTI VĚČNÉMU SOUPEŘI

MILAN LUDIK MPP 2379 September 19 2017Čeká mě náročný souboj o prestižní titul mistra České republiky. Bude to boj.31. ledna 2019

Teprve
start února, a už přichází jeden z vrcholů roku. A půjde o velice prestižní záležitost. Od pátku do neděle (pokud všechno půjde dobře a tak, jak by mohlo) mě jakožto českou badmintonovou jedničku světového žebříčku mužské dvouhry čeká boj o znovuzískání tituludomácího republikového mistra. Nepůjde ale vůbec o nic lehkého. Bude to, jako kdybych chtěl uzmout lvovi jeho cennou kořist a zároveň se o ni poprat ještě s dalšími nebezpečnými dravci.

Úřadující šampion Jan Louda bude totiž mistrovský titul hájit před početným a bouřlivým publikem v domácím plzeňském prostředí. Navíc jedním z dalších velkých konkurentů bude Adam Mendrek, můj protějšek z konkurenčního brněnského týmu a "věčný soupeř". Už teď se těším, jak to celé dopadne. Šampionát bude letos mimořádně zajímavý, napínavý a určitě i vyrovnaný.

Zatímco jindy během měsíce objezdím klidně i několik zahraničních turnajů, v lednu byste u mě hledali něco podobného marně. Proč? Celý měsíc jsem kromě odskočení na extraligové zápasy v brněnském dresu SK STAVOS Slatina věnoval přípravě na mistrovství České republiky. Trochu mě zpomalila chřipka, kterou jsem musel hned po Novém roce vyležet, ale od té doby se mé myšlenky upínaly jen na plzeňskou událost. Rád bych si zopakoval pocit, který jsem zažil po posledním finálovém míčku v roce 2017 - totiž vítězný pokřik, ohromná radost a dekorování na nejvyšší stupínku. Získat další titul do sbírky by proto byla paráda.

Obhajoba skončila v semifinále

Loni mi obhajoba nevyšla právě proti Honzovi Loudovi. Potkali jsme se už v semifinále, ve které jsem byl hodně nervózní a nezvládl jsem ho tak, jak jsem si představoval. Výsledkem byla porážka ve třech setech. O to těžší bude snaha o to, mu pracně získaný primát "vyrvat z drápů". Kromě něj si na něj brousí zuby ještě další nebezpeční konkurenti, z nichž určitě stojí za pozornost už dřív zmiňovaný brněnský konkurent Adam Mendrek.

A proč výraz "věční soupeř"? S Adamem se známe dlouhou dobu, potkáváme se na zahraničních turnajích, soupeříme spolu o pozici české badmintonové jedničky světového žebříčku nebo tituly. Právě můj dosud jediný český seniorský z roku 2017 jsem ve finále vyválčil právě proti němu. Naše soupeření má tedy už delší trvání.

Velká prestiž

A právě utkání s Adamem Mendrekem by pro mě bylo zajímavým a očekávaným finále, na které myslím především. Ale cesta je dlouhá a stát se po ní může cokoli.

A co pro mě vlastně český titul znamená? Především obrovskou prestiž a čest být jeho držitelem. A za toto vše stojí.

Díky za dosavadní podporu a držte mi pěsti i nadále ;-)