facebook logo
world ranking: 88

Podporují mě

  • Český badmintonový zväz
  • Huraliga
  • Sk Brno Slatina
  • Yonex
  • Isostar

OPĚT TŘI SETY, OPĚT BITVA, TENTOKRÁT VÍTĚZNÁ. ODVETA S ROGALSKIM POD TLAKEM STVRDILA TRIUMF SLATINY


D80 3467Odplata mi vyšla :-)

22. ledna 2019

Předtím pouhých deset bodů, nyní rozhodovalo dokonce jen šest. V obou případech navíc neskutečně vyrovnané třísetové bitvy. Zatímco v prosincové kvalifikaci na mistrovství Evropy smíšených družstev jsem s polským reprezentantem Michalem Rogalskim prohrál, ve víkendovém zápase české extraligy v barvách SK STAVOS Brno Slatina jsem mu porážku oplatil. Moc mě těší, že tentokrát jsem se radoval já. O to víc, že jsem tím stvrdil důležité vítězství svého týmu 5:3 nad konkurenčním Sokolem Meteor Radotín.

Slatina Meteor Radotin 1Extraligový zápas SK STAVOS Brno Slatina (vlevo), za který nyní nastupuji, proti Sokolu Meteor Radotín, kde jsem dřív hrával. Čím se obě naše časově blízké vzájemné bitvy lišily? Přípravou. I když mě začátkem nového roku zbrzdila nemoc, první lednový týden jsem místo tréninku proležel s chřipkou, byl jsem mnohem víc nachystaný na jeho styl hry. Utkání bylo opět velice těsné, jenže tentokrát jsem ho dokázal ustát jak takticky, tak psychicky. Opět rozhodovaly nepatrné drobnosti, takže nemohu tvrdit, že od nynějška už budu Michala pravidelně porážet, ale těším se na každou další dramatickou bitvu, která nás čeká.

Na video radosti po rozhodujícím vítězném míči se můžete podívat ZDE

Rozdíl byl i v situaci, za které jsme do utkání nastupovali. Tentokrát šlo o poslední utkání, které mohlo stvrdit naše vítězství, nebo v případě mého neúspěchu poslat duel do nevyzpytatelného prodloužení. Tam dospěla všechna naše předchozí dvě domácí utkání a pokaždé jsme nakonec těsně prohráli. Opakování situace nechtěl nikdo z nás připustit, navíc jsme toužili udělat fantastickým brněnským fanouškům radost. Bylo tedy na mě, abych ji odšpuntoval.
Slatina Meteor Radotin 6Vítězná radost SK STAVOS Brno Slatina (na fotce jsem druhý zleva).Musím přiznat, že samozřejmě mi proběhlo hlavou, jakou důležitou roli zápas měl. Ale snažil jsem se, ostatně jako vždycky, tyto myšlenky zapudit a koncentrovat se pouze a jen na zápas. Každý vedlejších vzruch totiž vyvádí z maximální koncentrace na badmintonový výkon. Tlak spoluhráčů i fanoušků jsem samozřejmě na sobě cítil, protože nám šlo o hodně. O to větší radost mám, že jsem ho dokázal ustát, zvítězil jsem a potvrdil naše první domácí vítězství!

Extraliga smíšených družstev (SK STAVOS Brno Slatina - Sokol Meteor Radotín):
Milan Ludík - Michal Rogalski 2:1 (26:24, 19:21, 23:21)


Těší mě, že necelé dva týdny do startu jednoho z vrcholů sezony, mistrovství České republiky, směřuji přípravu na domácí šampionát s radostným zápasovým pocitem :-)

Držte mi pěsti!