facebook logo
world ranking: 88

Podporují mě

  • Český badmintonový zväz
  • Huraliga
  • Sk Brno Slatina
  • Yonex
  • Isostar

TURNÉ ROKU (1/3):
PROLOMENÍ INDICKÝCH NEZDARŮ A OBŘÍ BURDŽ CHALÍFA V DUBAJI

2018 Dubaj 5Milan Ludík vs. Indie? 2:1. Konečně!

6. prosince 2018

Letošní druhá polovina listopadu se u mě zapsala nejnáročnějším a nejsouvislejším turnajovým vytížením v roce 2018. Za dva týdny jsem se zúčastnil tří prestižních podniků ve Spojených arabských emirátech, Indii a Jižní Koreji, odehrál jsem šest náročných utkání, urazil na cestách přes dvacet tisíc kilometrů a zaznamenal nejlepší bodový přísun do světového žebříčku v sezoně. Docela fuška :-) Turné roku, jak jsem si ho interně nazval, postupně popíšu ve třech příspěvcích. Přeju pěkné počtení u prvního z nich.

2018 Dubaj 6Se spoluhráči z Centra of Excellence (vlevo já, druhá zprava spoluhráčka z extraligového SK STAVOS Brno Slatina Kate Foo Kune z Mauríciusu).První zastávkou mého náročného turné byla Dubaj. Na turnaj do Spojených arabských emirátů jsem se moc těšil. Výjimečnost nepramenila z exotické krajiny nebo bohatství na každém kroku, nýbrž z faktu, že jsem necestoval sám. Z badmintonového Centra of Excellence v Dánsku jsme vyrazili jako skupina. Navíc i s trenérem, což si většinou nemohu dovolit. A možná i podle toho to také tak dobře dopadlo.

V pavouku jsem figuroval jako pátý nasazený hráč, jenže mě čekal velice náročný los v podobě indického trojboje. S mým dosavadním negativním skóre proti hráčům z této země nešlo o moc příjemnou představu. Jenže...

2018 Dubaj 1Turnaj se odehrával v krásné hale v soukromém komplexu dubajského prince.V prvním kole jsem ve dvou setech s přehledem porazil Ajaye Kumara, když jsem mu dovolil pouze 23 bodů.

Ve druhém mě čekal Aneeth Kumar Repudi, což už byl jiný kalibr. Do utkání jsem vstoupil nervózně, nedržel jsem se taktiky a prohrál první set 15:21. V přestávce jsem se snažil uvolnit a víc se zkoncentrovat, což se mi povedlo a nastal obrat. Soupeře jsem držel dál od sítě a ve vhodnou chvíli správně zaútočil. A postup byl můj po vyhraných setech 21:16 a 21:13.

2018 Dubaj 2Nejvyšší budova světa, dubajská Burdž Chalífa, se mi na fotku ani nevešla :-)Jenže další, v pořadí třetí, Ind už byl nad moje síly. Kaushal Dharmamer mě svou precizní hrou s minimálním počtem nevynucených chyb přehrával, ve dlouhých výměnách jsem nestíhal jeho tempo, takže jsem často unáhleně útočil, což vedlo k mým chybám. A byl konec.

Každopádně z turnaje a postupu do třetího kola mám dobrý pocit. Především proto, že až dosud jsem měl proti indickým hráčům velmi negativní skóre. Nyní jsem cítil, že jsem se s jejich stylem dokázal lépe vyrovnat a najít cestu ke dvěma pro mě důležitým vítězstvím.

Pomohla mi také už výše zmiňovaná přítomnost ostatních hráčů z Centra of Excellence včetně trenéra. Bylo perfektní, když jsem se jako skupina při zápasech vzájemně podporovali, chodili jsme spolu na večeře a také jsme dál pokračovali v tréninku. Kouč mě zase mohl vidět hrát na turnaji naživo, poznatky jsme spolu mohli hned probrat a zařadit je do přípravy.

2018 Dubaj 4Druhý pokus před Burdž Chalífa - teď už je to lepší ;-)Celý turnaj, jehož organizace byla na vysoké úrovni, se odehrával v soukromém komplexu dubajského prince s moc pěknou halou. Kromě badmintonu jsem si ve svém volnu našel trochu času i na prohlídku místa. Se spoluhráči jsme zašli na pláž a také k nejvyšší budově světa Burdž Chalífa. Ufff...

Musím upřímně přiznat, že jsem byl šokovaný. Architektura je naprosto úžasná a výška? Prostě neuvěřitelná.

Dubaj byla zajímavá. Jak Burdž Chalífa, tak i výsledkově díky indickému trojboji. A moje další cesta? Kam jinam, než právě do Indie :-D

Jak se mi tam vedlo? Dočtete se už brzy na mém webu. Těšte se, je proč ;-)
 

Dubaj International Challenge 2018 ve výsledcích:

• 1. kolo: Milan Ludík (5.) - Ajay Kumar (Ind.) 2:0 (21:10, 21:13)

• 2. kolo: Milan Ludík (5.) - Aneeth Kumar Repudi (Ind.) 2:1 (15:21, 21:16, 21:13)

• 3. kolo: Milan Ludík (5.) - Kaushal Dharmamer (Ind.) 0:2 (16:21, 14:21)
2018 Dubaj 7U nás se na silnicích varuje před jeleny, v Dubaji zase před velbloudy :-D