• Sk Brno Slatina
  • Yonex
  • Isostar

POTŘETÍ A OPĚT NA TŘI. PROTI ABIANOVI HLEDÍM KE ČTVRTICI VŠEHO DOBRÉHO

Ludik MMCR 2018 2Vyrovnaný třísetový zápas s extrémně zkušeným španělským hráčem Pablo Abianem na turnaji v Brně.30.9.2018

Opět vyrovnaná třísetová bitva a opět bohužel těsná porážka. Moje bilance se nezměnila ani na vrcholné domácí akci roku. Li-Ning Mezinárodní mistrovství České republiky v Brně pro mě skončila už v prvním kole na raketě španělského hráče Pablo Abiana. Zklamaný mohu být jen z výsledku, z výkonu však nikoli. I proto hledím pozitivně vpřed a doufám, že když to nevyšlo do pro mě asi smolného čísla tři, vyjde to příště. Že by u mě platilo až dočtvrtice všeho dobrého?

Li-Ning Mezinárodní mistrovství České republiky 2018 v Brně - 1. kolo:

Milan Ludík - Pablo Abian (Šp.) 1:2 (21:13, 15:21, 12:21)

Ludik MMCR 2018 3Utkání se zlomilo v polovině, kdy jsem ztratil iniciativu a nechal se trochu rozhodit spornými výroky rozhodčích.

Doufám a věřím tomu. Proti Pablovi, což je zkušený hráč a dlouholetá evropská špička, jsem zápas začal velmi dobře a první set jsem ovládl jasně 21:13. Jenže soupeřovým specifikem je, že má pomalejší rozjezdy a do nejlepšího se postupně rozehraje. To s potvrdilo i nyní.

V půlce druhého setu se misky vah začaly překlápět na jeho stranu. V klíčových momentech získal převahu na síti, navíc mi nepomohly ani některé sporné výroky rozhodčích. Sice s něčím podobným už mám zkušenosti, ale vypořádat se s tím v klíčových momentech je náročné. Výsledkem byly sety 15:21 a 12:21 a opět těsná porážka ve třech setech.Ludik MMCR 2018 1Díky všem divákům, kteří se přišli podívat na můj zápas. Doufám a věřím, že se jim líbil. Pro příště slibuji, že udělám vše, aby výsledek byl opačný.

Přestože jsem na nejprestižnější badmintonové akci v České republice skončil už v prvním kole, byla pro mě nesmírná pocta a zkušenost nastoupit před domácím skvěle povzbuzujícím publikem a být tváří turnaje. Složitý los mně přivedl do cesty hned na začátku nasazenou dvojku turnaje, ale v utkání jsem podal dobrý výkon. Věřím, že se stovkám diváků líbilo a třeba i přispělo ke zpopularizování badmintonu široké veřejnosti.

Díky všem za podporu a držte mi prosím pěsti i nadále! :-)