facebook logo
world ranking: 88

Podporují mě

  • Český badmintonový zväz
  • Huraliga
  • Sk Brno Slatina
  • Yonex
  • Isostar

RUSKÁ ODVETA NA MISTROVSTVÍ SVĚTA NEVYŠLA. ALE POTĚŠIL MĚ ZLEPŠENÝ VÝKON. TŘEBA PŘÍŠTĚ UŽ...?


K zpasu 3Mistrovství světa v čínském Nankingu pro mě byla obrovská zkušenost a zážitek.4.8.2018 (Nanking, Čína)

Vrchol letošní sezony pro mě skončil v prvním kole po dvousetové bitvě s Rusem Sergejem Sirantem. Přesto jsem si zápas na mistrovství světa v Číně, kde je badminton jeden z nejvýznamnějších sportů v zemi, užil. Potěšilo, že ačkoli jsem svému soupeři podlehl stejně jako při poslední konfrontaci na evropském šampionátu, podal jsem mnohem lepší výkon.K zpasu 6Turnajová hala, kde se hrálo mistrovství světa.

Dvakrát 11:21. Tak dopadl můj poslední souboj se Sirantem ve stejné fázi mistrovství Evropy. Přestože i tentokrát na světové scéně jsem na něj nestačil, z výsledku (14:21 a 16:21) a hlavně výkonu mám mnohem lepší pocit. V rozhodujícím druhém setu jsem dokonce stáhl jeho náskok na 16:16. Jenže pak jsem udělal několik spatných herních rozhodnutí a následoval konec. Přesto převládají spíš pozitivní pocity.

Ze začátku jsem, přiznávám, byl trochu nervózní. Přece jen mistrovství světa nehraju každý den :-) To se projevilo na herní nejistotě a soupeř si vybudoval slušný náskok. Když jsem nervozitu se ze sebe trochu setřásl, předvedli jsme několik hodně kvalitních výměn.K zpasu 8Konec jednoho znamená vždy začátek něčeho nového. Těším se na další výzvy!

Moje taktika? Tak, jak jsem si ji plánoval. Snažit jsem se držet protivníka víc u sítě, abych mu dovolil co možná nejméně příležitostí k jeho nevyzpytatelnému útoku. Cílem bylo počkat si na správnou příležitost a poté přenést hru do zadních rohů hřiště. Jenže Sergej mě velmi dobře přečetl a taktice se dokázal přizpůsobit. I proto jsem musel být stále ve střehu a měnit skladbu úderů.

Druhý set už byl mnohem vyrovnanější. I proto, že jsem rozumněji volil mezi smečem a útočným klírem. Jenže pak přišla "osudná" šestnáctka, pár špatných rozhodnutí a byl konec.

Po každém konci ale vždy následuje nový začátek a já už se nyní těším, až se opět spolu potkáme. Věřím, že třeba dotřetice může naše vzájemná konfrontace dopadnout už opačně.

DRŽTE MI PĚSTI!

PS: Mistrovství světa v Číně pro mě bylo obohacující nejen po mé zápasové stránce. Pět dní v kolébce badmintonu mě nabilo poznatky, motivací a úžasnými (nejen sportovními) zážitky. Už brzy si na mém webu přečtěte víc informací ze zákulisí tohoto badmintonového svátku. Těšte se :-)
K zpasu 1