• Sk Brno Slatina
  • Yonex
  • Isostar

22.7.2015    Nigéria! O jeden krôčik bližšie k Olympiáde.

Do Nigérie som vycestoval plný očakávaní z turnaja ale zároveň plný neistoty z krajiny do, ktorej cestujem. Cesta mi ubehla rýchlo a bez problémov. Na letisku som si rýchlo vybavil víza on arrival. Priletel som už v nedeľu a tak som mal dobrý čas na adaptáciu a zorientovanie sa v okolí. Lagos je ľudnaté mesto zhruba s 20 miliónmi obyvateľov. Musím povedať, že som po ceste autobusom som videl niektoré najchudobnejšie oblasti a chudoba na týchto miestach je neopísateľná. Vždy po ceste do podobných krajín som po návrate veľmi vďačný za bežné veci ako je voda, elektrika, posteľ, základná čistota a hlavne bezpečie.

Na turnaji som štartoval ako štvrtý nasadený s neľahkým losom. Vedel som, že ma čakajú vyrovnaný súperi, ktorým môžem podľahnúť ak nebudem hrať moje maximum. Podarilo sa mi dostať až do semifinále postupne cez hráčov Moreels, Maliekal a Maddaloni. Všetky zápasy som vyhral len veľmi tesne. V semifinále som nastúpil proti Adrianovi Dziolkovi z Poľska. Cítil som sa sebavedome a bez stresu. Do zápasu som nastúpil veľmi aktívne a prvý set som vyhral bez väčších ťažkostí. Následne Adrian zrýchlil jeho hru a snažil sa mi dávať menej príležitostí na útok. Celý druhý set viedol v skóre a určoval hru. Nakoniec sa mi podarilo otočiť zo stavu 17:20 na 21:20 a získať match point ale nepodarilo sa mi ho premeniť. Adrian nakoniec vyhral druhý a následne aj tretí set. V treťom sete sme sa ťahali až do stavu 14:14 ale ku koncu som urobil pár nevynútených chýb, ktoré ma stáli postup do finále.

Nebolo jednoduché bojovať proti súperom ale najmä s podmienkami, v ktorých sme hrali. Bolo psychicky vyčerpávajúce zostať neustále sústredený a nenechať sa rozhodiť rôznymi problémami. Napríklad každý deň sme hrali s rôznymi značkami košíkov a v rôznom usporiadaní kurtov. V mojom druhom zápase proti Maliekalovi nám začalo pršať na ihrisko a po 15 minútovej prestávke sme museli zmeniť kurt. Tiež bolo veľmi nepraktické, že do haly a z haly chodil autobus iba dva krát denne. V podstate to znamenalo, že hráči museli ostať v telocvični aj desať hodín denne.

Mal som obrovskú radosť z dosiahnutého výsledku a získaných bodov v olympijskej kvalifikácii. Bol to pre mňa ďalší veľmi hodnotný úspech. Hneď po turnaji ma čakala cesta do Vladivostoku, ktorá nebola vôbec jednoduchá nie len pre mňa ale aj pre mnohých iných hráčov. Verím, že podám kvalitný výkon a následne sa už teším naspäť do Dánska načerpať novú energiu a poriadne sa pripraviť na blížiace sa majstrovstvá sveta.